Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

sandraimarek

wpisy na blogu

Wylewki

Blog:  sandraimarek
Data dodania: 2015-08-23
wyślij wiadomość

Zaraz po instalacjach posadzki do których zamówiliśmy 3,5 t cementu, oraz jakieś 30 t piachu płukanego. Panowie w dwa dni oblecieli 240m2, skasowali 3700zł i pojechali. Przed posadzkami należało podnieść drzwi, czego niestety nie było w cenie, więc musiałem zrobić to sam.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dzisiaj również pierwszy wpis urodzinowy.

Pierwsze urodziny naszego domku 

20 sierpień 2014

blog budowlany - mojabudowa.pl

20 sierpień 2015

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

wszystkiego najlepszego rośnij duży okrąglutki :-)

2Komentarze
Data dodania: 2015-08-24 08:21:17
Rok czasu to swietny czas!!! Oby tak dalej to za rok juz u siebie :)
odpowiedz
gosiarw
Data dodania: 2015-09-15 10:00:29
Witam kolejnych szczęśliwców budujących dom w groszku :) Mama groszka w wersji bez garażu, mieszkam od 3 lat, jest to super domek. Czy znacie forum o domu w groszku, polecam http://forum.muratordom.pl/showthread.php?38055-projekt-DOM-W-GROSZKU-pracownia-ARCHON/page200 Będę do Was zaglądać, trzymam kciuki za dalsze postępy i życzę jak najszybszego zamieszkania w groszku.
odpowiedz

Ogrzewanie podłogowe

Blog:  sandraimarek
Data dodania: 2015-08-23
wyślij wiadomość

Po uporaniu się ze styropianem przyszedł czas na ogrzewanie podłogowe, po krótkich instrukcjach od znajomych fachowców zrobiliśmy to z moją małżonką jak większość rzeczy instalacyjnych sami. Rozstaw węży w zależności od pomieszczeń, potrzeb i upodobań od 10 cm do 20 cm, pod ogrzewanie folia aluminiowa na której podziałka znacznie ułatwia pracę. Ogrzewanie układane w spirale dla wyrównania temperatury w poszczególnych miejscach podłogi. W sumie wyszło 6 obiegów, cztery zasilane z rozdzielacza do podłogówki, 2 z zaworów RTL. Wyszło tak:

Kuchnia: blog budowlany - mojabudowa.pl

Łazienka dół:blog budowlany - mojabudowa.plŁaziena góra:

blog budowlany - mojabudowa.pl

tak nam dobrze szło z tym pexem że postanowiliśmy zrobić sobie podłogówkę również w pralni w piwnicy

blog budowlany - mojabudowa.pl

po skończonej pracy bez nostalgi rozstajemy się ze wszystkimi rurkami złączkami i idziemy dalej.


Styropian

Blog:  sandraimarek
Data dodania: 2015-08-21
wyślij wiadomość

Gdy już te wszytkie rurki zostały ułożone przyszedł czas na styropian na posadzkach. W projekcie mieliśmy na każdej kondygnacji po 5 cm i tak też zrobiliśmy, nie było możliwości zmiany, bo wysokości posadzki na styropianie determinowała już wysokokość pierwszego schodka. Niestety wraz ze styropianem powrócił temat dysperbitu, którym posmarowaliśmy posadzkę w piwnicy i ponownie wszystko było czarne i problem z domyciem rąk.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Potem na dysperbit folia, w piwnicy o grubości 300 podwójna warstwa na parterze 200 po warstwie.

blog budowlany - mojabudowa.plMimo iż działka jest piaszczysta ostrożności nigdy za wiele koszt dysperbitu i folii niewielki tylko trochę pracy, mamy nadzieję że woda się tam nigdy nie pojawi

Po rozłożeniu folii styropian

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pli tak minęły kolejne dwa tygodnie naszej nieobecności na forum.

4Komentarze
Data dodania: 2015-08-22 09:34:52
super macie już ... my jeszcze myślimy czy damy dysperbit czy papę termozgrzewalną. Sami nie wiemy, dlatego co Cię przekonało do syperbitu zamiast papy? Może pomożesz nam podjąć decyzję :)
odpowiedz
Data dodania: 2015-08-23 19:04:36
Wybór dysperbit czy papa zależy od warunków gruntowowodnych na działce. My mimo że mamy piwnicę zdecydowaliśmy się na dysperbit gdyż mamy na pewno do 4m piach (głębiej nie wierciliśmy. U was z tego co zdążyłem podejrzeć poziom podłogi jest powyżej poziomu gruntu więc wydaje mi się że papa termokurczliwa tylko niepotrzebnie podroży inwestycję mimo iż grunt ciężki.
odpowiedz
Odpowiedź do katarzyna1
Data dodania: 2015-08-23 20:05:09
Czyli co proponujesz? Żeby w ogóle nie dawać ani papy ani dysperbitu tylko folię i styro? Dobrze rozumię?
odpowiedz
Odpowiedź do sandraimarek
Data dodania: 2015-08-23 22:19:33
Dysperbit zawsze warto dać nie wiele kosztuje i pozwala lepiej spać :-) My chyba właśnie dlatego go użyliśmy. Nasz poziom podłogi w piwnicy jest gdzieś -2,5 ppt. (poniżej poziomu terenu), więc jeżeli poziom wód gruntowych na naszym terenie podniesie się o jakieś 6 m (bardzo mało prawodpodobne) możemy mieć problem. U was podłoga najniższej kondygnacji ok. +0,5 powyżej poziomu terenu, poniżej podłogi zapewne z 1m piasku (grunt o dużej przepuszczalności), aby zaczęła wam podchodzić woda z podłogi musiała by wystąpić powódź która zalała by wszystko do wysokości min. +0,5 lub samowypływ akurat pod waszym domem zapewne obie opcje bardzo mało prawdopodobne. Wydaje mi się że dysprbit ogranicza wchłanianie wilgoci np. od ściany fundamentowej i warto go dać należy jednak pamiętać że potem nie za łatwo rozkłada się folię bo strasznie się klei.
odpowiedz
Odpowiedź do katarzyna1

Pralnia

Blog:  sandraimarek
Data dodania: 2015-08-21
wyślij wiadomość

Po wykonaniu instalacji grzejnikowej przyszedł czas na pralnię, która instacyjnie przewyższała każde pomieszczenie uzbrojone dotychczas. Na szczęście udało się nam wykonać wszystkie prace w jeden weekend i tu okazało się jak ważna jest próba ciśnienia gdyż podczas jej przeprowadzania okazało się że zapomniałem zacisnąć jednej złączki, na szczęście po małych poprawkach wszystko było już ok.

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plPralnię wyposażyliśmy w podejścia pod pralkę, suszarkę, zlew i agregat do podnoszenia ścieków. W naszej ocenie powinno wystarczyć.

Grzejniki

Blog:  sandraimarek
Data dodania: 2015-08-21
wyślij wiadomość

Dość długo nic nie pisaliśmy na szczęście nie oznacza to, że nic się nie działo. Po opadnięciu pyłu po tynkach (znaczy ich podeschnięciu) przyszedł czas na grzejniki. W naszym domku jest instalacja mieszana czyli grzejniki i podłogówka. We wszystkich pokojach planujemy podłogę drewnianą, więc nie chcemy ryzykować montowania pod nią podłogówki. Niektórzy fachowcy twierdzą , że deskę trójwarstwową już się da, ale lepiej niech Ci fachowcy sprawdzą to u siebie, poza tym my już deski mamy, kupione wprawdzie za cenę paneli od komornika, ale przecież ta stolarnia nie przez nas zbankrutowała. Poza tym z naszych pieniędzy wynagrodzenie dostali pracownicy, więc moralniak jakby mniejszy. Jak zawsze szukając oszczędności wieliśmy się za pracę sami znaczy Ja i mój kierownik czyli żona. Po kilku rozmowach z fachowcami, którzy przy okazji uświadomi mi, że biorą 230 zł za punkt (co rozumieją za punkt już nie pytałem) przystąpiliśmy do prac. Najpierw wieszanie grzejników w ilości 18szt. potem PEX i po 4 dniach cały dom był już uzbrojony.

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

Ilość grzejników wynikała z tego iż postanowiliśmy je powiesić również w piwnicy, grzejniki wprawdzie znalazły się u rodziców w piwnicy (więc bez kosztów) ale podejścia trzeba było zrobić.

blog budowlany - mojabudowa.pl

i tak miną tydzień pierwszy naszej nieobecności.

1Komentarze
Data dodania: 2015-12-10 15:01:18
Bardzo dobre rozmieszczenie grzejników:) Wielu klientów pyta nas w jakim miejscu montować grzejniki. Oczywiście, że pod oknami, tam są największe straty ciepła. No i na ścianach zewnętrznych.
odpowiedz
sandraimarek
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 40842
Komentarzy: 98
Obserwują: 31
On-line: 9
Wpisów: 82 Galeria zdjęć: 345
Projekt DOM W GROSZKU 4 VER.2
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem z piwnicą
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - dolnośląskie
ETAP BUDOWY - Brak
ARCHIWUM WPISÓW
2015 listopad
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2015 maj
2015 kwiecień
2015 marzec
2015 styczeń
2014 grudzień
2014 listopad
2014 październik
2014 wrzesień
2014 sierpień

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik