Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

sandraimarek

wpisy na blogu

Kocioł rozruch

Blog:  sandraimarek
Data dodania: 2015-10-21
wyślij wiadomość

Drugi tydzień urlopu poświęciłem na uruchomienie kotła stał biedak taki nieszczęśliwy bez sterownika i na zimno. Po zamontowaniu sterownika przystąpiłem do podłączenia poszczególnych pompek zaworów i czujników, poszło dosyć sprawnie w końcu na studiach kurs z elektrotechniki powtarzałem 3 razy, więc wiedza miała kiedy się utrwalić. blog budowlany - mojabudowa.pl Następnie odpalenie sprzętu, trochę zajęło zanim dom się nagrzał a kocił zaczął pracować stabilnie ale potem wielka radość po małej regulacji i długiej walki z odpowietrzeniem ogrzewania podłogowego okazało się, że wszytko działa. Opłaciło się, te wszystkie wieczory z rozwijaniem rurek. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dodatkowo skręciłem rozdzielacz na zimną wodę gdyż zarówno na poddasze, parter i piwnicę poprowadziliśmy osobne zasilanie dla zapewnienia odpowiedniego ciśnienia bez względu na ilość przyborów z, których będziemy jednocześnie korzystać.

blog budowlany - mojabudowa.pl

początkowo miało być z mosiądzu ale pomyślałem, że ściany w piwnicy nie otynkowane więc będzie wyglądało dziwnie, jak kiedyś otynkujemy to zmianie.

Trafnym pomysłem okazał się również zawór RTL do ogrzewania podłogowego w górnej łazience, niestety zamontowaliśmy za mały rozdzielacz więc trzeba było troszkę pokombinować ale najważniejsze że świetnie działa i podłoga ciepła.

blog budowlany - mojabudowa.plJak mnie kiedyś wyrzucą z pracy zajmę się instalacjami.

1Komentarze
Data dodania: 2015-11-04 12:06:01
U mnie mąż też sam podpinał piec i te wszystkie rozdzielnie ;-) Radość z uruchomienia bezcenna, a z oszczędności- jeszcze większa :-D
odpowiedz

Ocieplenie poddasza

Blog:  sandraimarek
Data dodania: 2015-10-21
wyślij wiadomość

Właśnie skończyłem urlop (najdłuższy od 4 lat, 10 dniowy:)) więc postanowiłem pochwalić się jakie postępy osiągnęliśmy. Na początek ocieplenie, które jak większość rzeczy robiliśmy pierwszy raz, robota nie skomplikowana tylko wełna trochę gryzie proponuje wyposażyć się poza wełną i nożykiem w maskę na twarz i okulary. W pierwszej kolejności nabiliśmy papniaki (dla nie wtajemniczonych małe gwoździe) w odstępach średnio co 20cm.

blog budowlany - mojabudowa.plnastępnie sznurek, proponuję ten od prasy do słomy, ponieważ 2000mb kosztuje ok. 35zł, sznurek do wełny który niczym się nie różni kosztuje w budowlanym 50zł (1000mb).

blog budowlany - mojabudowa.plgdy już sznurek napięty wełna, proponuję od góry gdyż nie sypie się wtedy na oczy podczas upychania, wyszło mniej więcej tak.:

blog budowlany - mojabudowa.pl

jeszcze małe dopieszczenie wokół okien i do przyszłej zimy musi wystarczyć. Zdecydowaliśmy się na wełnę grubości 18 cm o współczynniku przenikania ciepła 0,039 W/mK dodatkowo przed regipsem od dołu dołożymy jeszcze 5cm i może pod podłogę na strychu kolejne 5cm ale zobaczymy. Są oczywiście wełny o lepszym współczynniku przenikania ciepła, ale z moich wyliczeń koszty inwestycyjne rosną dużo szybciej niż generuje się zysk z mniejszej ilości opału.

1Komentarze
Data dodania: 2015-10-21 21:11:05
Oj jak ładnie :) Marzy mi się już taka wełna niekoniecznie w formie sweterka ale właśnie na poddaszu :) Fajnie!
odpowiedz

Kotłownia

Blog:  sandraimarek
Data dodania: 2015-10-11
wyślij wiadomość

Korzystając z zaległego urlopu (pierwszego dziesięciodniowego od czterech lat) i uprzejmości znajomego, który potrafi bardzo ładnie lutować miedź (mi niestety średnio idzie co dziesięć lutów coś cieknie, a pozostałe dziewięć wygląda tak że zaraz trzeba zakrywać je otuliną) postanowiłem poskładać kotłownię. Kocioł już stał na dworze coraz zimniej więc już najwyższy czas troszkę napalić pod "piecem". Dodatkowo już za ok. tydzień przychodzi kafelkarz przed którym chcemy pomalować, niech on uważa przy kładzeniu nie my przy malowaniu (trzeba wszystko zakryć). Próbowaliśmy wprawdzie trochę malować ale strasznie zimno i źle idzie.

Nasza instalacja w poniedziałek rano:

blog budowlany - mojabudowa.pl

we wtorek po południu: 

blog budowlany - mojabudowa.pl

za zasobnikiem przykleiłem płytę gipsowo-kartonową bo nawet jak się trochę odkuję (co zapewne nastąpi w następnym dziesięcioleciu) raczej już tam nie dojdę z tynkiem. Wykonane instalacja c.o grzejnikowa i ogrzewania podłogowego.

,a w czwartek po południu:

blog budowlany - mojabudowa.pl


blog budowlany - mojabudowa.pl

a od poniedziałku do czwartku:)

blog budowlany - mojabudowa.plmały nieład artystyczny.

Instalacja wyposażona w zawór czterodrogowy do którego mam nawet siłownik, pompkę c.o, c.w.u i cyrkulacyją. Luty Zbigniewa, pomysł instatlacji i rurki PEX moje mam nadzieję, że będzie chodzić, zobaczymy w przyszłym tygodniu jak zrobię próbę generalną.


3Komentarze
Data dodania: 2015-10-11 21:40:58
Sterownika nie widzę? Mamy ten piec mąż zadowolony:) oby dobrze sluzyl:)
odpowiedz
Data dodania: 2015-10-11 22:56:59
Sterownik jeszcze w pudełku. Puki nie palimy to niech sobie jeszcze posiedzi w tym kartonie, aby nikogo ewentualnie nie kusiło. Zabrałem również z budowy wszystkie klucze i brzeszczoty żeby utrudnić możliwość ewentualnego demontażu :-).
odpowiedz
Odpowiedź do adamasiakolek
Data dodania: 2015-10-17 01:58:33
Haha dobre. A swoją drogą to ciężki ten piec łatwo by nie było co najwyżej rurki:)
odpowiedz

Łazienka

Blog:  sandraimarek
Data dodania: 2015-10-07
wyślij wiadomość

Nasza dolna łazienka posiada ok. 5 m2 , zabierając się za wybór kafli oraz wyposażenia  nawet nie przypuszczałem, że będzie to taki problem. Po kilku wizytach w salonach typu MAX-FLIZ czy Cermag i zapoznaniu się z ofertą sklepów internetowych nawet próbowaliśmy coś sami wymyślić (znaczy żona próbowała ja raczej nie przeszkadzałem) niestety bez rezultatu, to za jasne, to za ciemne, to za drogie itd. W związku z problemami dojrzeliśmy do zlecenia projektu (projekt to może za dużo powiedziane raczej wizualizacji wybranej kolekcji). Salony z ceramiką zazwyczaj proponują takie usługi a ich koszt następnie odliczają od zakupów . My zdecydowaliśmy się na salon JETA ze względu na możliwość obejrzenia wielu modeli kafli i wyposażenia na żywo. Cena takiej usługi 300zł. Nasze wizualizacje przeprowadzaliśmy na kaflach All in White firmy Tubądzin

Początek był taki:

blog budowlany - mojabudowa.plniby ładnie ale kabina zajmuje połowę małej łazienki

po kilku uwagach tak:

blog budowlany - mojabudowa.pl

też niż nie najgorzej ale chyba za ciemno

a skończył się tak:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dodatkowo w salonie zamówiliśmy kafle na podłogę do kuchni i przedpokoju z kolekcji Myway ceramiki Paradyż oraz całe wyposażenie łazienki co pozwoliło nam trochę ponegocjować cenę.

sandraimarek
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 40842
Komentarzy: 98
Obserwują: 31
On-line: 9
Wpisów: 82 Galeria zdjęć: 345
Projekt DOM W GROSZKU 4 VER.2
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem z piwnicą
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - dolnośląskie
ETAP BUDOWY - Brak
ARCHIWUM WPISÓW
2015 listopad
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2015 maj
2015 kwiecień
2015 marzec
2015 styczeń
2014 grudzień
2014 listopad
2014 październik
2014 wrzesień
2014 sierpień

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik